2.SHbL-BB - HOKEJBBAL

Prejsť na obsah
LIGA

2.SLOVENSKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA - BANSKÁ BYSTRICA


DISCIPLINÁRNE TRESTY
aktualizované: 15.05.2017


- ()
trest: -
zostávajúci trest:
-


2.SHbL-BB

Na prelom augusta a septembra, začne písať svoje 18 –te pokračovanie organizovaný hokejbal v meste pod Urpínom. Súťaž, ktorú zabezpečuje Banskobystrická hokejbalová únia, už niekoľko sezón patrí medzi najlepšie a najväčšie regionálne ligy v rámci celého Slovenska. Okrem tohto faktu už niekoľko sezón, nefigurujú v lige len Bystrické kluby ale súčasťou ligy sú aj tímy z okresov Brezno, Krupina, Ružomberok, Žiar nad Hronom, Zvolen, Veľký Krtíš,  čim liga len potvrdzuje svoju vysokú úroveň.

Novinky v súťažiach

V rámci súťaže tento ročník prinesie pre obidve súťaže niekoľko zmien. Medzi najväčšie novinky možno zaradiť zavedenie povinných prilieb hráčov, pričom hráči do 18 rokov budú musieť mať celotvárový kryt, do 20 rokov plexisklo na ochranu očí. Ďalšou zmenou bude rozdelenie oboch súťaži na konferencie v prvej lige to budú konferencie po 6 tímov v druhej lige po 8 tímov, pričom tímy odohrajú v rámci konferencie po 2 zápasy so súpermi zo svojej konferencie a po jednom zápase s tímami z druhej konferencie. V prvej lige sa bude hrať po základnej časti aj nadstavbová časť, ktorá bude ale absentovať v druhej lige. V play off sa bude hrať, tak ako doteraz na 2 víťazné zápasy, avšak v prípade rozhodujúceho tretieho zápasu, dôjde k zmene v podobe dodatkovej tretiny v dĺžke trvania 15 minút hrubého času. Ak nepríde k rozhodnutiu ani v tomto prípade o rozhodujú nájazdy klasickým. Hracie dni play-off sú výlučne sobota a nedeľa. Novinkou pre nadchádzajúcu sezónu bude aj udeľovanie titulu Najlepší hráč zápasu, o ktorom rozhodnú rozhodcovia.

ZLOŽENIE KONFERENCIÍ 2. ligy :
Konferencia A: Kremnica, Panthers, Serafin´s, Springfield, Wanderers, Bruins, Tornádo, Worms
Konferencia B: Horná Ves, Eagle, Foresters, Demons, V. Warriors, Chernobyl, Rangers, Barani

Hokejbalová extraliga pod Urpínom

Ďalšou pozitívnou zmenou je naplnenie cieľa BBHbÚ a zanietencov hokejbalu. Od ročníka 2013/2014 bude v našom meste prvý krát pôsobiť extraligový tím HBK N – Sport Pohronie Banská Bystrica, ktorý chce predviesť v novom ročníku dobrý hokejbal a stavať na mladých hráčoch.

„Čo sa týka cieľov, radi by sme sa pozreli do play off,” naznačil túžby Pohrončanov ich hrajúci manažér Andrej Nemček.

N sport už v lige pôsobil, avšak vymenil svoj domovský stánok v Žiari nad Hronom za Banskú Bystricu. Viacej povedal Andrej Nemček.

“Pre štadión v Banskej Bystrici sme sa rozhodli najmä z ekonomického a manažérskeho hľadiska. Zo Žiaru nad Hronom už bola v poslednom čase menšina hráčov, väčšina je z Bystrice. Pomocnú ruku pre tento zámer nám podali Maťo Caban, Jozef Jedlíček, či Ivan Šabo zo Správy športových a telovýchovných zariadení a taktiež vedenie Banskobystrickej hokejbalovej únie.“

Preto Vás všetkých fanúšikov športu pozývame nielen na zápolenie Hokejbalovej ligy v Banskej Bystrici, ale aj na extraligu v našom meste.


/zdroj bystricoviny.sk/

Návrat na obsah